середу, 17 січня 2018 р.

Виховна година "дружба"

Виховна година "дружба"

Хочеш мати друга – навчись бути другом
Мета: розширити і поглибити поняття дружби і товаришування – цих важливих показників вихованості учнів; закріпити уявлення дітей про товариські взаємини, дружбу, взаємодопомогу і спонукати їх до товаришування; виховувати бажання бути справжнім товаришем.
Хід заняття
Вправа «Подари усмішку товаришеві»
-              Пропоную вам кожному подарувати усмішку. У вас зараз гарний настрій? Ми підняли настрій завдяки подарованій усмішці. Давайте дарувати її протягом усього заняття і з гарним чудовим настроєм почнемо нашу зустріч.
-              Сьогодні наше заняття ми присвятимо дружбі. Ближче познайомимося з учнями класу, дізнаємося про їхні інтереси. Отже, тема заняття «Хочеш мати друга – навчись бути другом».
Мета зустрічі: зрозуміємо значення дружби в житті людини; будемо вчитися правильно вибирати друзів, спілкуватись і товаришувати, цінувати дружбу.
Дружба – це надзвичайна цінність, і бути справжнім другом не легко. Любий друже, милий друже, мій найдорожчий товаришу – так ми звертаємося до тих людей, без яких наше життя було б невеселим та безбарвним. А хочу продовжити зустріч словами А.С. Макаренка: « У дружби багато крил, а закон у неї один - вірність».
Мене цікавить, як ви будете працювати на занятті і чи з усіма завданнями ви впораєтеся.
Запитання до учнів.
Що таке дружба?( відповіді учнів)
Слово вчителя.
Дружба – це стосунки між людьми, засновані на взаємній допомозі, прихильності, спільності інтересів, поглядів, життєвих цілей. Ось таке визначення дружбі дають тлумачні словники. Без друзів у наш час важко жити на світі. А чи знаєте ви, що означало «мати справжнього друга» в давні часи?
Споконвіку дружба вважалася великою цінністю. У скіфів вона скріплювалася кров’ю. В епоху Середньовіччя дружба була втіленням вірності, шляхетності. Лицарська мораль ставила чоловічу дружбу навіть вище за родину. Дружба ушляхетнювала життя. Вона надзвичайно високо шанувалася в укр. культурі. Оспівувалася дружба у багатьох творах укр.. літ, про неї писали Леся Українка, Г. Тютюнник, І. Франко.
Дружба – одне з найдивовижніших і прекрасних почуттів, притаманних людському серцю.
Гра «Кошик».
Завдання учням — підібрати синоніми до слова «дружба».
(Можливі відповіді: співробітництво, взаєморозуміння, злагода, чуйність, бра¬терство, єдність, співчуття, добросусідство, товариськість, взаємовиручка, турбо¬та, повага, ввічливість, чуйність, допомога).
Висновок. Отже ,дружба — це відносини між людьми на основі взаємної довіри, взаєморозуміння, спільних інтересів.
Творче завдання «Розповідь про друга»
-              Дорогі учні! Розкажіть, будь ласка, про своїх друзів, а ми спробуємо вгадати, хто герой вашої розповіді. До вашої уваги виступ учнів-читців Куликова В. та Анікєєнко К.
Висновок: дуже важливо в житті мати товариша, подругу, з якими можна розділити свою радість і горе; друзі – це благо для людини. Той, хто позбавлений дружнього спілкування, не може бути по-справжньому щасливим.
-              Вправа «Гімн імені»: на розданих аркушах паперу записати ім’я свого друга, а потім придумати добрі слова, що починаються на першу літеру імені, останнє слово - хобі однокласника( Світлана- смілива, славна).
Робота у парах: поверніться обличчям один до одного, одному – затиснути руку в кулак і тримати перед напарником, іншому – за 10с якомога швидше розтулити кулак партнера.
-              Чи всім удалося розтулити кулак? В який спосіб? Хто це зробив не силою, а чемно попросив? Які чесноти ми проявляємо, коли чемно просимо щось в іншого? (повага до іншого, дія без примусу, доброзичливість). Чи можна як висновок сказати: «Добре слово й двері відчиняє».
-              Сьогодні створимо «Веселку дружби». А результатом нашого заняття буде веселка-золоті правила спілкування. Чому я сказала веселку? Що таке веселка у науковому розумінні? Коли вона з’являється?
Робота в групах (діти малюють веселку). Скажіть, а чи всі бачать веселку однаково? ( звернути увагу дітей на плакат).
Висновок: дружба – світле почуття, яке приносить людині радість. Тільки духовно багата людина може побачити всі кольори веселки.
-              А яка вона, дружба? Уявіть себе скульптором. У мене в руках глина і золото. Що ви візьмете для того, щоб створити скульптуру дружби? Чому?
Висновок: пам’ятайте: «Багатий не той, хто багато набув, а той, хто багато роздав».
Діти, зараз ми пригадаємо народні прислів’я про дружбу:
У лиху годину пізнаєш вірну людину.
Друга за гроші не купиш.
Дружно працювати – горя не знати.
Дружба – велика сила.
Дружбу найкраще скріплює вірність.
Людина з друзями – степ із квітами, а людина без друзів – жменя попелу.
Людина без друзів, як птах без крил.
Фізкультхвилинка
Гра «Мікрофон»
Яким повинен бути товариш?(Чесним, правдивим,ввічливим,добрим).
Як ти вчиниш, коли товариш просить сказати неправду?(Поясню, що обманювати не можна;краще гірка правда, ніж солодка брехня).
Яких друзів потрібно остерігатись?(Задавак, задирак, хитрунів, брехунів).
Завдання: з чого починається дружба і вміння дружити.
Робота в групах.
Запишіть по три ознаки початку дружби.
(Можливі відповіді: ходили разом у дитсадок; поряд живуть; познайомилися у школі, на вулиці, святі, у спортивній, музичній чи школі мистецтв, на занятті гуртка; разом відпочивали в санаторії, таборі відпочинку та ін.)
Завдання
Чи всі ми вміємо дружити?
Групам необхідно навести приклади того, чи вміють вони дружити і що, на їх думку, головне у дружбі.
(Можливі відповіді: допомагати одне одному; не видавати секрети друга, бути відвертим, щирим з другом, не ображати, ділитись, вміти пробачати, довіряти дру¬гові, мати спільні справи та інтереси та ін.).
Творче завдання «Помири друзів»: діти поділилися на групи по три особи. Кожна група має придумати невелику сценку про те, як двоє друзів сваряться. А третій їх мирить.
-              Висновок: до вашої уваги виступ учнів класу Трубач М. та Столярової І.
-              Тож запам’ятайте, що дружба починається з чуйності до іншого, вміння поставити себе на місце друга, намагатися бути потрібним йому. Друг завжди тебе виручить у скрутну хвилину.
-              Особлива категорія дружби – шкільна дружба, дружба однокласників. Вона залишається з людьми на все життя.
-              Щастям є навчатися у дружному колективі. Де всі поважають і підтримують один одного, де вміють співчувати. Щастя – мати серед однокласників цікавих співрозмовників.
-              А тепер запрошую вас до розмови: для чого ви шукаєте друга? Що найголовніше у дружбі?
-              Висновок: будьмо мудрими в дружбі. Дружба не терпить нещирості, обману, брехні.
Запитання до учнів
-              Які вчинки зміцнюють дружбу, а які – руйнують?
Практична робота «Як поведешся в такій ситуації»
Учні читають завдання і висловлюють свої думки.
1.            Уяви,що ти з друзями знайшов загублений вчителем листок. На ньому – розв’язання завдань завтрашньої контр роботи. Друзі сказали тобі, якщо не скажеш вчителеві, то всім забезпечені хороші оцінки з контр роботи. Як ти зробиш? Послухаєш друзів? Повідомиш вчителя про знахідку?
Що, на вашу думку, можна пробачити другові, а що – ні?
( як бачимо, в житті є багато різних ситуацій,  в яких опиняється та чи інша людина, тому треба бути розсудливим, розумним, не квапитись із рішенням, вміти розрізнити, де справжня дружба, а де – ні). То хто ж такий товариш? Друг?
Товариш – це добрий знайомий. А друг – це людина, якій можна довірити сокровенні переживання, розділити радість. Друг походить від давньоруського слова дорогий. Ось що каже народна мудрість про дружбу.
До вашої уваги притча про дружбу. Тож повертаємося до нашої веселки. На ній запишемо «Золоті правила спілкування-товаришування»
1. Бути щирим, відвертим.
2. Не видавати секретів інших.
3. Ділитися з друзями (другом).
4. Не ображати друзів.
5. Не боятися попросити пробачення.
6. Допомагати другові у всьому.
7. Разом робити різні справи.
8. Зберегти друга в серці на все життя.
Заключне слово вчителя
Нелегко знайти собі справжніх друзів. Бережіть своїх друзів, не сваріться по дрібницях. Є дружба душ, що витримує грози і бурі життя. Людей зближує спільне навчання, захоплення, інтереси. Головне, щоб усе приносило радість і було корисним. Бажаю вам міцної дружби, щирості у стосунках із друзями. Запрошую вас взятися за руки і продовжити розмову про одну з цінностей у людському житті – про дружбу. Отже, дружба – це… Дотримуйтесь прислів’я: «Один за всіх і всі за одного».



Товаришування, дружба — взаємини між людьми, які народжуються, міцніють на основі спільного навчання, інтересів, уподобань. Друзів пов'язує велика повага один до одного, принциповість у взаєминах, симпатія, взаємодопомога.
Дружба не може бути міцною, якщо в ній немає місця чесності, взаємоповазі, принциповості. Друг завжди допоможе в біді, захистить, підтримає, але він же перший скаже прямо про недоліки, запропонує їх виправити.
Товариськість, дружба — важливі показники вихованості учнів. Взаємоповага, чуйність, ввічливість — неодмінні ознаки дружного класу. Неприпустимі в класі образливі прізвиська, непристойні жарти, неповага до дівчат, грубість у взаєминах. Дружбу легко можна зруйнувати грубими, недоречними жартами. «А чи міцна дружба у нашому класі?» — звертаюся до класу. А перевірити це можна дуже легко.

вівторок, 16 січня 2018 р.

Правила техніки безпеки в кабінеті інформатики

Правила техніки безпеки в кабінеті інформатики
 та інформаційно-комунікаційних технологій

1.Кабінет обладнано складними і дорогими технічними засоба ми, які вимагають охайності та дбайливості, тому, заходячи до кабі нету, слід одразу займати відведене місце, не виконувати ніяких дій з обладнанням без дозволу вчителя.
2.На робочих місцях розташовано обладнання, яке має скла дові, що працюють під високою напругою. Необережне поводження з апаратурою може призвести до травм.
Тому суворо заборонено:
-вмикати і вимикати апаратуру без вказівки вчителя;
-торкатися роз'ємів з'єднувальних кабелів та самих кабелів;
-торкатися екрана та тильної частини монітора;
-переміщувати увімкнені складові обчислювальної системи (системний блок, монітор тощо);
-класти будь-які предмети на системний блок, монітор, кла віатуру;
-приносити та використовувати носії даних (дискети, ком пакт-диски) без дозволу вчителя.
3.Не дозволяється знаходитись у кабінеті і викопувати будь-які роботи (прибирання приміщення також) без присутності відпові дальної особи - завідувача кабінету, вчителя, лаборанта.
4.Не дозволяється працювати з клавіатурою та маніпулятором «миша» брудними або вологими руками.
5.Запам'ятайте, де знаходиться вогнегасник, аптечка. У разі появи запаху горілого одразу ж сповістіть про це викладача.
6.До початку роботи і ввімкнення апаратури:
- переконайтесь у відсутності видимих пошкоджень облад нання робочого місця;
- сядьте так, щоб лінія погляду проходила приблизно через центр екрана, відстань від очей до екрана повинна бути не менше ніж 50 см, учні, які мають окуляри для постійного носіння, повинні  працювати за комп'ютером у них, якщо лікарем не рекомендовано іншого;
- розташуйте зошит, ручку, навчальні посібники на столі у відведених місцях, поправте розміщення клавіатури, маніпуля торів («мишки», джойстика) таким чином, щоб було зручно працю вати;
- дії по вмиканню апаратури виконуйте тільки за командою викладача і тільки в послідовності, передбаченій відповідними інструкціями.
7. Робота на комп'ютері вимагає постійної зосередженості, чітких дій, самоконтролю, напруження зору, тому не можна розпо чинати роботу за недостатнього освітлення та поганого самопочуття.
8.Протягом роботи за комп'ютером суворо дотримуйтесь викла дених вище правил, слідкуйте за вказівками вчителя. Якщо під час роботи виникає:
- аварійна зупинка, яка супроводжується виведенням на ек ран повідомлення про несправність, слід це повідомлення запам'я тати (або записати) і повідомити викладача (лаборанта);
- якщо робота апаратури починає супроводжуватися незвич ними звуками, світінням аварійних індикаторів тощо, слід припи нити роботу і повідомити викладача.
9.  Під час роботи за комп'ютеризованими робочими місцями
учні не повинні вставати, якщо до класу заходить будь-який
відвідувач.
10. Завершення роботи з апаратурою:
- вимикати апаратуру дозволяється тільки в послідовності, передбаченій відповідними інструкціями і за вказівкою викладача;
- після вивантаження операційної системи і зупинки роботи комп'ютера слід вимкнути живлення системного блоку або переко натись у його автоматичному вимкненні, вимкнути інші складові апаратного забезпечення.
11. У кабінеті категорично заборонено приймати їжу, користу ватися розпилювачами парфумів, лаків для волосся тощо. Не слід користуватися мобільними телефонами.

12. Суворе дотримання цих правил дозволить уникнути шкоди здоров'ю, зберегти обладнання.

Інструкція з охорони праці під час проведення занять у кабінеті

Інструкція з охорони праці під час проведення занять у кабінеті інформатики та ІКТ навчання

1.  Загальні вимоги
1.1.До роботи в комп'ютерному класі допускаються учні, які пройшли інструктаж з техніки безпеки з відповідним записом у журналі з техніки безпеки і підписами.
1.2.Не можна заходити й перебувати в комп'ютерному класі без учителя.
1.3.Робота в комп'ютерному класі має проводитися тільки в су ворій відповідності до розкладу занять і графіка самостійної роботи вчителя та учнів.
1.4.Учням заборонено - відчиняти шафи живлення і комп'ютери як тоді, коли ЕОМ працюють, так і тоді, коли вони вимкнені.

2.  Вимоги безпеки перед початком роботи
2.1.Заборонено заходити до класу у верхньому одязі чи прино сити його з собою.
2.2.Заборонено приносити на робоче місце особисті речі, диске ти тощо, крім ручки і зошита.
2.3.На робочому місці слід сидіти так, щоб можна було, не на хиляючись, користуватися клавіатурою і водночас повністю бачити зображення на екрані дисплея.
2.4.Починати роботу можна лише за вказівкою вчителя або ла боранта.

3.  Вимоги безпеки під час роботи
3.1. Заборонено ходити по комп'ютерному класу, голосно роз мовляти.
3.2.Виконувати слід тільки зазначене вчителем завдання. Кате горично заборонено виконувати інші роботи.
3.3.На клавіші клавіатури потрібно натискати плавно, не при пускати ударів.
3.4.Користуватися друкувальним пристроєм дозволяється тільки в присутності викладача або лаборанта.    
3.5.Заборонено самостійно переміщувати апаратуру.
3.6.Заборонено запускати ігрові програми.
3.7.У випадку виникнення неполадок треба повідомити викла дача або лаборанта.
3.8.Не намагатися самостійно відрегулювати апаратуру або усу вати в ній неполадки.

4.  Вимоги безпеки після закінчення роботи
4.1.Про хиби та неполадки, помічені під час роботи, слід зроби ти записи у відповідних журналах.
4.2.На робочому місці не потрібно залишати зайвих предметів.

5.  Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях
5.1.За появи незвичайного звуку або вимкнення апаратури по трібно негайно припинити роботу й довести це до відома вчителя або лаборанта.
5.2.За появи запаху паленого слід припинити роботу, вимкнути апаратуру й повідомити про це вчителя чи лаборанта. Коли це необхідно, допомогти гасити пожежу.
5.3.У разі потрапляння людини під напругу необхідно знеструмити відповідне робоче місце, надати першу долікарську допомогу й викликати «швидку».
5.4.У разі виникнення пожежі необхідно знеструмити клас, викликати пожежну команду й приступити до гасіння пожежі на явними засобами.
5.5.У разі недотримання учнями вимог з охорони праці та по жежної безпеки адміністрація школи може притягти їх до дисци плінарної та адміністративної відповідальності.

Неохайність, неуважність, недостатнє вміння працювати з при ладами, невиконання правил охорони праці та пожежної безпеки можуть призвести до нещасного випадку.


понеділок, 8 січня 2018 р.

Урок-тренінг «Пізнаємо себе і світ»

http://osvita.ua/doc/files/news/343/34354/Trening.doc
Тема: Пізнаємо себе і  світ.
Мета:розвиток емоційної  сфери дитини;  розвиток  її  як особистості; розкриття позитивних здібностей дитини; формування  знань про особистість та спілкування; формування в класі дружніх відносин,  взаєморозуміння та взаємоповаги.
Завдання: створити в колективі мікроклімат, який сприяв би духовному і творчому саморозкриттю, саморозвитку й самоформуванню особистості.
Обладнання: аркуші паперу, кольорові олівці, записи на дошці, надруковані правила, скотч.
Епіграф:
Пізнай себе, пізнай свою природу - і ти пізнаєш Істину.
(Слайд 1)



Х І Д  З А Н Я Т Т Я

1.Привітання.
         Нумо, діти, підведіться!
         Всі приємно посміхніться.
 Продзвенів уже дзвінок,
  Починаємо урок!
Знання  двері для вас відчинили
І запрошують  вчитися вас.
Бо знання – це велика сила!
Тож навчайтеся! В добрий час!
Щоб протягом уроку у вас був гарний настрій, я прикріпляю на дошці смайлик  «Радість».

Тому, усміхніться один одному, подумки побажайте успіхів на цілий день. А для того, щоб впоратися на уроці з завданнями, будьте старанними і слухняними.
Щоб не просто слухали, а чули.
Не просто дивилися, а бачили.
Не просто відповідали, а міркували.
   Дружно і плідно працювали  

2.Вступне слово вчителя.
Чи багато людей можуть похвалитися тим, що добре знають себе? А може й не треба себе знати?
Уявіть собі, що ви придбали новий сучасний комп’ютер. Ви знаєте, з чого він складається, і тому вирішили одразу ввімкнути його і спробувати ним керувати. Чи можливо це? А якщо можливо, то чим це загрожує людині? Так, у кращому випадку, ви лише зламаєте складну техніку, а в гіршому - зашкодите собі. Бо перш ніж  щось робити, треба знати будову цього приладу, правила користування ним. (Слайд 2)
3. Мотивація  навчальної діяльності.
Так само і людина. Щоб  любити себе, треба себе пізнавати, а саме: які ми, як до нас ставляться інші, чи тебе поважають, люблять, які у нас риси характеру, звички, таланти…
 Разом ми - учні 5-А класу, учні  другої  школи, але кожен із нас - маленька часточка колективу, особистість, яка хоче, щоб до її думки прислухались, поважали, рахувалися з нею.
Послухайте дитячий віршик:
Риба плаває в воді,
Птахи високо літають,
Звірі бродять по землі,
А людина – виростає.
Їздить, плаває, літає,
Відкриває, пізнає, геть усе,
Що в світі є.
Мета нашої бесіди: краще пізнати самого себе та своїх друзів, однокласників.
Діти, скажіть, чи є серед тих, хто є у класі, двоє однакових хлопчиків чи дівчаток? А у школі, чи є хтось, щоб був вашою точною копією? ( Відповіді учнів).
4. Актуалізація опорних знань.
Так от, вчені довели, що на всій Землі, де проживає понад 6 мільярдів осіб, немає жодної пари людей, які були б точною копією один одного. Уявляєте? Серед більше як 6 млрд. населення кожен із нас – єдиний у своїй неповторності на всій Земній кулі. А давайте зараз ми з’ясуємо, наскільки ми з вами схожі чи різні. Адже ви ровесники, навчаєтесь в одному класі, можливо, й бажання та захоплення у вас однакові. (Слайд 3)
 Отож почнемо:
- Сплесніть у долоні ті, хто любить співати.
- Тихенько тупніть ногою ті, у кого сірі очі.
- Підніміть вгору праву руку ті, хто любить морозиво.
- А тепер хай нявкне той, хто вважає себе веселим.
- Візьміться за голову руками ті,  хто інколи порушує дисципліну.
 - Підніміть вгору праву руку ті, хто прийшов на урок з гарним настроєм.
Ну то що, однакові ми з вами чи різні? Деякі бажання та захоплення у нас збігаються, але все ж таки ми різні. Кожна людина відрізняється від іншої своїм характером, звичками, мріями і бажаннями, навіть зовнішнім виглядом, і багато чим іншим.
Але … (звучить мелодія)
Існує така східна легенда.
  Одного разу боги вирішили створити Всесвіт. Створили зірки, сонце, море, гори, і створили Людину, і створили істину.Однак постало питання: куди приховати Істину, бо їм хотілось продовжити шлях пошуку Істини.
„Давайте сховаємо її на далекій зірці,” – сказав один.
„А давайте сховаємо її на далекій найвищій гірській вершині,” - запропонував інший.
„Ні, давайте покладемо її на дно найглибшої безодні.”  
А наймудріший Бог сказав:
„Ні, ми сховаємо Істину в серце людини. Тоді вона шукатиме її у всьому Всесвіті, не знаючи, що носить її постійно в собі. ” (Слайд 4)

- Діти, як ви думаєте, що таке Істина? (Відповіді учнів)
Те, заради чого живе людина, знання про те, як творити добро і долати зло. Правда, перевірена досвідом (на дошці).
- А тепер подумайте, чому Боги все-таки сховали істину в серці людини? (Відповіді учнів)
Кожен із нас – це маленький Всесвіт, це якась Істина. Ми можемо знайти Істину, якщо зазирнемо в себе, вивчимо себе, пізнаємо себе…(Слайд 5)
 5.Закріплення знань.
Творча робота „Розкажи про себе”.
 Це завдання дасть змогу більше дізнатися про себе та про інших. Завершіть речення:
Ø Моє улюблене заняття…
ØМоя мрія…
ØУ мене є такі позитивні риси...
ØУ мене є недоліки...
(Діти виконують завдання на окремих  аркушах, потім учитель зачитує, а діти вгадують, про кого йде розповідь)

 Фізкультхвилинка
Щось не хочеться сидіти,
Треба трохи відпочити.
Руки вгору, руки вниз,
Руки в боки, руки так,
Руки вгору, як вітряк.
Вище руки підніміть
І спокійно опустіть.
На пальчики встанемо —
До хмарин дістанемо.
Нахиліться стільки раз,
Скільки  вікон в класі в нас. 
Скільки  я зроблю кивків,
Стільки ви зробіть стрибків.
Плесніть, діти, кілька раз.
За роботу, все, гаразд.

Гра «Скажи комплімент»

 А зараз допоможемо одне одному в пізнанні оцінки інших людей. Адже немає абсолютно хороших або, навпаки, поганих людей. Кожен має якісь добрі риси характеру. Гра, у яку я пропоную зараз пограти, має назву „Комплімент.” Не забувайте, що комплімент – це люб’язний вислів із похвалою. Згадайте найкращі риси характеру своїх однокласників і, звертаючись до кого бажаєте на ім’я, скажіть комплімент.
 Я пропоную вам звернутися до довідки (на дошці у дві колонки записані слова-компліменти та образливі слова).  (Слайд 6)

- Кому було приємно чути гарні слова на свою адресу?
 - Як ви думаєте, а чому ж тоді чому між людьми виникають непорозуміння, конфлікти, суперечки? (Відповіді учнів)
Певно тому, що ми  всі різні й іноді не хочемо зрозуміти співрозмовника, подивитися на ситуацію, що склалася, його очима.
Мозковий штурм
Давайте зараз разом сформулюємо  правила поведінки для конфліктних людей .(Відповіді учнів)
Не прагніть домінувати, наперекір усьому;
будьте принципові, але не боріться заради принципу;
пам’ятаєте, що бути прямолінійним добре, але не завжди;
частіше всміхайтеся;
у всьому треба знати міру;
казати правду теж треба вміючи;
будьте справедливими і терпимими до людей;
не проявляйте ініціативу там, де її не потребують;
демонструйте витримку.
Тож давайте ще раз закріпимо ці знання і подумаємо, чи завжди ми їх дотримуємось (правила вивішуються на дошці).

Правила, які допоможуть уникнути непорозумінь: (Слайд 6)
1. Поважай себе та інших людей;
2. Іди на поступки іншим, умій жертвувати власними інтересами заради спільних;
3. Радій власним успіхам та успіхам інших. Не будь заздрісний, злий.
4. Постійно самоудосконалюйся.
5. Намагайся бачити своїх друзів очима, слухати вухами, а відчувати серцем.
Давайте спробуємо жити за цими правилами, спробуємо стати кращими.
Вправа «Створи себе сам»
Дуже часто доводиться чути таке: „Людина сама створює себе.”
На аркуші паперу намалюйте зображення людини, але дуже  обережно, бо ви створюєте символічну людину – самого себе. Отож, і у кожного з вас є свої бажання, мрії, захоплення.
Напишіть своє бажання, мрію  (куди б я хотів помандрувати?)
А зараз пошукаємо, в кого бажання чи мрії виявилися однаковими. Якщо це сталося, напишіть ім’я однокласника.
6.Рефлексія.
Для чого ми грали у цю гру? (Слайд 7)
 Так, щоб ще раз переконатися, що ми з вами різні, але мрії і бажання можуть збігатися. Ось тоді ми створюємо групи, колективи, знаходимо собі друзів.

7. Підсумок заняття.

Станемо в коло та підсумуємо:  Наш клас – це  теж єдиний колектив. І хоча ми всі різні, у нас є спільна мета: пізнати світ, рости і товаришувати, добре навчатися, бути щасливими. Успіх, задоволення, щастя не приходять самі собою, вони залежать від нас. Жодна людина не приходить у світ досконалою. Все її життя – постійний розвиток, пізнання, формування власного „Я”. 

неділю, 1 жовтня 2017 р.

Народне голосування за найкращого вчителя

18 вересня 2017 журі обрали топ-5 педагогів і Пауль Пшенічка, наш чернівецький педагог, у числі кращих. Тепер на Пауля Францовича чекає подорож до Об’єднаних Арабських Еміратів, де назвуть кращого вчителя світу. Окрім того, ми можемо Пауля Пшенічку назвати ще й кращим народним вчителем. За свого фаворита можна голосувати за посиланням https://tsn.ua/special-projects/teachersmatter/

Перегляд фільму на уроці Основи здоров'я "Дорога додому"

                             http://gidonline.in/2015/08/doroga-domoj-neveroyatnoe-puteshestvie/